I Liceum Ogólnokształcące
im. Stefana Żeromskiego w Kielcach

ul. ks. Piotra Ściegiennego nr 15
25-033 Kielce
Centrala:41 36 76 157 Faks:41 36 76 960
e-mail: lo1@zeromski.kielce.eu
Klub Europejski
Czym jest Szkolny Klub Europejski?

   Jesteśmy organizacją ,która dopiero rozpoczyna swoją działalność. W nasz skład wchodzą młodzi, pełni zapału i kreatywności ludzie. Korzystamy z doświadczeń własnych, oraz naszych kolegów z poprzednich roczników, kultywując tradycje I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego.
   Do tej pory uczestniczyliśmy w wymianie ze szkołą z Włoch (region Basilicata, miejscowość Lago Negro) sfinansowanej z EFS przez stronę włoską we wrześniu i październiku 2009 roku. Współpracowaliśmy również ze Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli - wolontariusz EVS Sebastien Lejas prowadził zajęcia dla uczniów naszej szkoły. ZHP Hufiec Kielce-Południe zorganizował zajęcia dla uczniów, prowadzone przez wolontariuszy z Włoch i Francji, w ramach programu Komisji Europejskiej AMICUS (2009, 2010 r.). Uczniowie pomagali w organizacji i moderacji debaty młodzieżowej w projekcie "Małe kroki wielki postęp" prowadzonym w Kielcach przez stowarzyszenie Edukacja. Uczestniczyli także w pogadance z zaproszonymi do szkoły Francuzami na temat kultury ich kraju, wymieniając się doświadczeniami. Obecnie w naszej szkole gościmy również obywateli Hiszpanii, którzy swą obecnością uatrakcyjniają lekcję języka.

Czym się zajmuje Klub Europejski w naszej szkole?

    Obecnie SKE podjął się uczestnictwa w projekcie „Aktywni, kreatywni – młodzież na rzecz polskiej Prezydencji”. Naszym celem jest podniesienie świadomości uczniów i społeczności lokalnej: Co to jest Prezydencja? Jakie stawia przed nami cele? Jakie korzyści przyniesie dla naszego kraju? Szkolny Klub Europejski pragnie poszerzyć wiedzę swoich członków i społeczeństwa, na temat krajów członkowskich, ich polityki i rozwoju gospodarczego. Należy pokazać, że Prezydencja Polski nie może być obojętna nam Polakom, gdyż będzie ona kształtowała i miała wpływ na decyzje podejmowane w Unii Europejskiej. Sprawdzi nasz rząd w sytuacjach planowania strategicznego, aktywności politycznej oraz organizacji. Prezydencja zapewnia pewny głos w podejmowaniu wielu ważnych decyzji, które dotyczą również naszego kraju. Jako młodzi, kreatywni ludzie mamy nadzieję na zdobycie nowych doświadczeń i poszerzenia wiedzy na temat działania instytucji europejskich, gdyż planujemy studia na kierunkach związanych z polityką i tematyką międzynarodową.

skład Szkolnego Klubu Europejskiego:
Karolina Krakowiak
Anna Orkisz
Karolina Nieckarz
Patryk Kundera
Olga Polak
Michał Nawara
Piotr Kargul
Anna Wróbel

Opiekun:
Mgr Elżbieta Pukalska

27.04.2011 <-Powrót   
I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Kielcach
ul. ks. Piotra Ściegiennego nr 15 25-033 Kielce

telefon/fax:Centrala:41 36 76 157 Faks:41 36 76 960
e-mail: lo1@zeromski.kielce.eu

PHP-Fusion PHP-Fusion